Неділя, 15.06.2025, 08:53
Вітаю Вас Гість | RSS

Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с.Вільхівчик

Меню сайту

Уроки

Головна » 2016 » Лютий » 03 » Позакласне читання. Вчимося творити добро. 2 клас. Черепака Л. Й.
16:40
Позакласне читання. Вчимося творити добро. 2 клас. Черепака Л. Й.

Тема. Позакласне читання. Вчимося творити добро. 2 клас

Мета: Вчити учнів усвідомлювати книжку як засіб спілкування.

Формувати    осмислене    ставлення    до    загальнолюдських цінностей. Збагачувати  і  поповнювати  словниковий  запас  слів  дітей.  Розвивати зв'язне мовлення та навички роботи з комп'ютером. Виховувати віру в

силу добра, прагнення до самовдосконалення. Обладнання.  Епіграф до уроку,  виставка книжок,  портрети  письменників,інформаційно-комунікаційні технології, наочний матеріал».

 

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі,

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Добрий день!

  • Сьогоднішній урок ми розпочали так, як завжди, звичайним привітанням і тим самим побажали один одному доброго, вдалого дня.
  • А тепер доторкнімося один до одного і подаруємо один одному чудовий
    настрій.
  1. Актуалізація опорних знань учнів

Підготовча бесіда

  • На попередніх уроках ми багато говорили про дружбу, про справи і захоплення ваших ровесників
  • І вирішили, що слід вчитися ще змалку робити добрі справи, творити
    добро один одному.

У народі говорять "Роби добре, то добре тобі буде"

  • Діти, а хто вас вчить робити добро?
  • А як ви розумієте вислів "добрий вчинок"?

 

  • А згадайте свої власні добрі вчинки, які ви зробили протягом тижня.
  • Ми,  діти,  згадали  власні  вчинки,  а сьогодні  доповнимо їх добрими вчинками героїв наших книжок, котрі ви читали вдома.
  1. Повідомлення теми і мети уроку
  • Адже у  нас  сьогодні урок позакласного  читання  на тему  "Вчимося творити добро"

Епіграф до уроку "Творіть добро.

На те ми й люди,

Щоб добро творити"

IV.    Робота над темою уроку

  1. Робота із виставкою книг
  • Сьогодні до уроку підготовлена виставка книг.
  • Яких жанрів твори вміщені на ній? (казки, оповідання, вірші)
  • Як ви про це дізналися?
  • Які книги не мають автора або мають багато авторів?
  • Чи всі книги відповідають темі уроку?

- Яка книга зайва?

2.      Всебічний аналіз прочитаних книг

- А які книги займають центральне місце на виставці? (казки)

- І це не дивно. Адже в казках зникає бідність, добро перемагає зло, правда
бере гору над кривдою.

Скільки переслухано і перечитано казок, а ми їх знову і знову читаємо, знову і знову слухаємо.

Тож зараз нам І група допоможе полинути у чарівний світ казки.

Презентація казки Ю. Ярмиша "Добре серце".

- Всі уважно слухають і готуються ставити запитання.

а)розповіді дітей;

б)бесіда;

 

- Чому ви вибрали саме цей твір?

- Як ви його відшукали?

- Що в ньому сподобалось найбільше? Хто головний герой?

- Чи сподобався він вам і чому?

- Чого вчить вас ця казка? (бути милосердними, турботливими, добрими, щирими)

- А тепер звернемось до іншого літературного жанру — до оповідань.

- Що таке оповідання? (це розповіді про події, вчинки людей)
Слово вчителя.

Питання добра і зла, людяності, поваги і зневаги здавна турбували людину. І звичайно цієї теми добра не могли не зачепити і письменники. Адже саме на їхніх творах можна навчитися оцінювати добрі і погані вчинки.

Гарні — некрасиві слова.

Гарні — красиві діла.

в) розповідь дітей другої групи.

- Ми підготували оповідання В. Сухомлинського.

- А ви діти всі знаєте цього автора? А що саме?

- А хто може доповнити? (доповнюють учні з довідкового бюро)
Презентація оповідання Сухомлинського "Добре слово"
Хвилинка роздуму

- Чи сподобалось оповідання?

- Які головні герої цього твору?

- Чому воно так називається?
Презентація оповідання "Утрачений день"
Хвилинка роздуму

- Чому ти вибрала цей твір?

- Який день ти вважаєш утраченим?
Підсумок

- Бачите, діти, як багато хорошого може зробити людина людині. І як тепло

 

стає на душі від проявленого до тебе тепла.

  • Діти, а хто вас ще вчить добру?
  • А зараз ми ще згадаємо один літературний жанр — вірші.

- Підготувала нам поетичну хвилинку III група,
г) читання віршів

Д. Павличко "Яблуко"

Л. Левченко "Деревце в снігу"

К. Білиловський "Заповіт"

- Чому ви вибрали саме ці вірші?
З. Робота з комп'ютером

- А зараз попрацюємо з комп'ютером. У вас на моніторі таблиця почуттів.

І в.

- Які почуття викликає у вас хороший вчинок?
II в.

- Які почуття викликає у вас поганий вчинок?

Фізкультхвилинка

Ну, що ж, є час для відпочинку

Тож проведемо фізкультхвилинку.

Добре те, що сонце світить.

Добре те, що вітер віє.

Добре те, що цей ось ліс

Разом з нами ріс і ріс.

Добре гратися надворі.

Добре вчитися у школі.

Добре плавати в ставку.

Добре те, що я живу.

V. Доповнення, розширення, уточнення вчителем читацького досвіду.

- Діти, чи знайома вам ця книжечка?

- Які оповідання, вірші ви з неї читали?

- А сьогодні ми познайомимось з оповіданням Л. Полтави "Де живуть

 

добрі птахи"

  1. Розповідь вчителя про автора (коротко)

Леонід Полтава — це псевдонім. Справжнє ім'я автора Леонід Едвардович Євсен. Народився на Полтавщині в XIX столітті (1921-1990 рр.). Взяв собі псевдонім від назви історичного міста Полтава, яке має дуже давню історію.

Батько його був лікарем, мати — вчителем. Хлопець зростав допитливим, любив художнє слово. Професію вибрав учителя. Але все своє життя писав. Багато мандрував по світу, але свою мову, свою країну любив понад усе, він ніколи не забував що він українець, хоч і жив багато років за межами України. Помер в Америці.

Туга за рідним краєм виливалась в рядках його творів. А лелеки стали символами туги за рідним краєм.

2.Читання учнями тексту

- А зараз з кожної групи оберіть собі читця.

Всі інші слідкують по поданому тексту і над незрозумілими словами ставите відмітку.

3.Словникова робота

- Які незрозумілі слова вам зустрілися? Хто може пояснити їх?

4.Бесіда

- То яких птахів автор називає добрими?

- То де селяться лелеки?

- Чий вчинок вас обурив?

- Хто урятував людські оселі?

- Чи зрозумів свою помилку злий чоловік?

- Як він спокутував свою провину?

- Чому автор назвав лелек добрими?

5. Вибіркове читання

6. Підсумок

Отже, людина народжується щоб бути доброю, сильною, бо світ навколо нас населений безліччю істот значно слабших за нас, яких треба захищати та

 

турбуватись про них.

  • Яке прислів'я можна дібрати до цього тексту?
  • Без добрих справ немає і доброго імені.
  • Де є добрі люди, там біди не буде.
  • Добре роби, добре й буде.

      - А  зараз   ми   ще   з   допомогою   комп'ютера  попробуємо   скласти   нові прислів'я про добро.

7. Робота з комп'ютером

Працюємо                                                                 в                       парах

Добре слово і                                                           безмежна

Вітер рушить гори,                                                 мороз зігріє

Сила слова                                                                  що дощ у посуху

Тепле слово і у                                                          залізні ворота відкриває

Добре слово дім будує,                                                     а зле руйнує

Добре слово людині                                               яким відкриваються серця

Слово ключ                                                                        а слово дружбу

Мале зле слово                                                         велику образутворить

 

8. Гра "Чарівні окуляри"

-        Діти, щоб добра у світі стало більше нам самим потрібно бути добрими

- говорити один одному хороші слова, добре ставитись до своїх друзів,
знайомих.

- А тепер давайте одягнемо • ці окуляри, поглянемо на свого товариша і
побачимо в ньому якомога більше гарного і розкажемо про це нашим гостям. Але звертатися можна тільки називаючи ласкаве ім'я.

9.Бесіда

- Бачите як багато хорошого є у кожного з вас. Давайте і надалі берегти і
примножувати ці хороші риси. Але в кожного є ще погані звички, яких так
важко позбутися.

10.Гра "Торбинка сміття"

Тож давайте раз і назавжди покінчимо із ними.

Запишіть на листочках погану рису, звичку і вкиньте у торбинку "сміття".

Все — ви її позбулися.

  1. Підсумок уроку
  • Добро — це сонце, що своїми промінчиками зігріває кожного.
  • А тепер самі створимо такі сонечка доброти. Нехай вони вам нагадують золоте правило "Роби добро і тобі воздається"

Творити добро — це жити за законами Божими. 

Тож попросимо свого Ангела-Хоронителя допомогти нам у цьому (учні

читають з монітора)

Навчи мене, Ангеле,

Правдиво й чесно жити.

Із ближніми ділитися

І ворогів любити.

Навчи мене молитися.

Навчи добро творити.

Про Бога — Батька — Вчителя

Всім  людямговорити.

Переглядів: 1240 | Додав: Maria1960 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Календар
«  Лютий 2016  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz